Płytki wieloostrzowe i narzędzia składane do obróbki skrawaniem.

 
Sandvik Polska – ważna informacja biznesowa:

Sandvik Coromant podejmuje decyzję o wykonaniu kolejnego kroku w kierunku oferowania wiodącej technologii i osiągania strategicznego wzrostu w Polsce

Sandvik Coromant stale analizuje ofertę wyrobów, aby jeszcze bardziej umacniać swoją pozycję na rynku oraz dalej inwestować w segmenty i rozwiązania o znaczeniu strategicznym. Spółka podjęła decyzję o wycofaniu z produkcji lokalnej marki Baildonit i związanego z nią asortymentu wyrobów. Umożliwi to przejście na nową technologię oraz zwiększenie produkcji płytek CBN/PCD w Polsce.

W zeszłym roku zakład produkcyjny Sandvik Coromant w Katowicach znacznie zintensyfikował produkcję płytek CBN/PCD, a aktualnie trwa opracowywanie nowych wyrobów i planowany jest kolejny wzrost produkcji. Najnowsze rozwiązania obejmują m.in. płytki CBN z łamaczem wióra, płytki CoroCut® oraz linię wyrobów nowego gatunku do toczenia części hartowanych. Innym obszarem rozwoju, na którym spółka będzie skupiać swoje wysiłki na rynku polskim, są narzędzia monolityczne takie, jak gwintowniki, wiertła czy frezy pełnowęglikowe.

Całkowite wycofanie asortymentu Baildonit nastąpi z dniem 31 grudnia 2018 r. Odbiorcom zaproponujemy przejście na odpowiedniki z oferty Sandvik Coromant. Będziemy honorować aktualnie obowiązujące umowy i ściśle współpracować z klientami, aby umożliwić im sprawne funkcjonowanie podczas okresu przejściowego. W razie pytań prosimy o kontakt z naszymi przedstawicielami.

Co dalej?

Będziemy przyjmować zamówienia na asortyment Baildonit do dnia 10 sierpnia 2018 r., a po tym terminie będziemy realizować tylko te zlecenia, które mamy w naszym systemie, a następnie wyprzedawać wyroby, które pozostaną na stanie magazynu.

Informacje w sprawie kontaktów

Wszelkie pytania związane z powyższymi kwestiami prosimy kierować do lokalnego przedstawiciela Sandvik lub podanych poniżej osób:

Monika Pawlak

Specjalista ds. sprzedaży i gospodarki magazynowej
Sandvik Polska Sp. z o.o.,
monika.pawlak@sandvik.com

Mariusz Kozłowski

Kierownik Pośrednich Kanałów Sprzedaży
Sandvik Polska Sp. z o.o.
mariusz.kozlowski@sandvik.com

Pobierz jako dokument w formacie PDF

O firmie

Marka Baildonit

Baildonit jest najstarszą i stabilną marką na rynku polskim, związaną z obróbką skrawaniem. Płytki wieloostrzowe BAiLDONiT obecne są na rynku od ponad 35-ciu lat. Polskie węgliki spiekane pod marką BAiLDONiT zaczęto produkować już od 1936 roku, w Hucie Baildon w Katowicach.

Płytki wieloostrzowe Baildonit to wysoka jakość, niezawodność i rodzima produkcja z wieloletnim doświadczeniem.

Fabryka w Katowicach

Fabryka w Katowicach to jedna z najnowocześniejszych jednostek produkcyjnych koncernu Sandvik. Fabryka SMS w Katowicach, wchodząca w skład struktur Sandvik Polska, jest jednym z największych i najnowocześniejszych producentów różnorodnych płytek skrawających.

Zakład jest kontynuatorem, sięgającej lat trzydziestych ubiegłego stulecia, tradycji wytwarzania węglików spiekanych w Polsce oraz wieloletnich doświadczeń Wydziału Płytek Wieloostrzowych Huty Baildon. Płytki wieloostrzowe BAiLDONiT produkowane są w nowoczesnej fabryce w Katowicach, stale modernizowanej i korzystającej z wewnątrz koncernowych doświadczeń technologicznych Sandvika.

Od 1995 roku, poprzez wejście do szwedzkiej Grupy Sandvik, jakość i produkowany asortyment wzmocniony został nowymi technologiami wytwarzania i nowoczesnymi, koncernowymi procedurami zarządzania i nadzoru.

Historia

Od 1998 roku należymy do szwedzkiego koncernu Sandvik AB, który od pół wieku utrzymuje pozycję światowego lidera w świecie obróbki skrawaniem. Sandvik AB to doświadczenie oraz dynamiczny rozwój a ścisła współpraca wewnątrz koncernu pozwala na systematyczne unowocześnianie i dostosowywanie naszej oferty do potrzeb naszych klientów.

Naszym głównym celem jest oferowanie i sprzedaż produktów i usług w taki sposób, aby klienci posługujący się naszymi płytkami i narzędziami skrawającymi w obróbce metali mogli podnosić swoją produktywność a współpraca z nami była prosta i skuteczna.

 • 2005 – Dział Sprzedaży i Marketingu Baildonit, działający do tej pory w ramach Sandvik Baildonit S.A., zostaje włączony do organizacji Sandvik Polska Sp. z o.o.
 • 2007 – Firma handlowa Sandvik Polska łączy się z firmą produkcyjną Sandvik Tooling w Katowicach i kontynuuje swoją działalność pod nazwą Sandvik Polska Sp. z o.o., ze wspólnym Zarządem. Sandvik Polska Oddział w Katowicach uzyskuje certyfikat normy BHP OHSAS 18001.
 • 2009 – Sandvik Polska dokonuje zakupu nieruchomości w Katowicach – terenu i budynków fabryki.
 • 2010 – Sandvik Polska wdraża system jakości ISO 9001:2008. Zostaje otwarte nowe Centrum Produktywności w Katowicach – jedno z największych i najnowocześniejszych centrów szkoleniowych Coromanta na świecie.
 • 2012 – Firma Sandvik świętuje 150-tą rocznicę powstania i 50-cio lecie działalności w Polsce.

Certyfikaty

Funkcjonujący w Sandvik Polska Zintegrowany System Zarządzania Jakością, Środowiskiem oraz Bezpieczeństwem i Higieną Pracy jest certyfikowany według najnowszych standardów:

 • ISO 9001
 • ISO 14001
 • OHSAS 18001

Wysoką jakość płytek wieloostrzowych i narzędzi BAiLDONiT gwarantujemy poprzez naszą POLITYKĘ JAKOŚCI przejawiajacą się w praktyce:

 • Satysfakcją Klienta - oferowaniem najlepszych rozwiazań,na wysokim poziomie jakości przewyższającym oczekiwania odbiorców.
 • Zasadą Zero Wad - właściwym wykonawstwem,reagowaniem na błędy i ich eliminacją, permanentnym działaniom zapobiegawczym.
 • Ciagłym Doskonaleniem – stawianie nowych celów dla przewyższania aktualnych wyników. Osiąganie coraz wyższego poziomu umiejętności. Gwarancją wysokiej i stabilnej jakości płytek wieloostrzowych i narzędzi BAiLDONiT jest funkcjonujący w organizacji System Zapewnienia Jakości:
  • TUV - ISO 9001:2008 – w zakresie usług handlowych, doradztwa technicznego i logistyki,
  • DNV - ISO 9001:2008 – w zakresie projektowania,rozwoju i wytwarzania płytek i narzędzi do obróbki skrawaniem,
  • DNV-ISO 14001:2004 – w zakresie zarzadzania środowiskiem w obszarze produkcji,
  • DNV-OHSAS 18001:1999 – w zakresie zarządzania bezpieczeństwem w produkcji.

Problemy środowiska, zdrowia i bezpieczeństwa pracowników są integralną częścią naszej działalności. Stosując w codziennej praktyce zasady zawarte w systemach:

 • DNV-ISO 14001:2004 – w zakresie zarzadzania środowiskiem w obszarze produkcji
 • DNV-OHSAS 18001:1999 – w zakresie zarządzania bezpieczeństwem w produkcji zobowiązujemy się do spełniania i przewyższania wymagań ustanowionych przez polskie przepisy prawa oraz powyższe uzgodnienia międzynarodowe.

Recykling

Jesteśmy świadomi, że największy efekt jest osiągany poprzez działania zapobiegawcze. Dlatego dążymy do osiągnięcia wysokiej efektywności w korzystaniu z energii i promujemy rozwiązania sprzyjające odzyskiwaniu i utylizacji materiałów / surowców oraz pracujemy tak, aby zapobiegać i minimalizować powstawanie zanieczyszczeń.

Zobowiązujemy się do spełniania i przewyższania wymagań ustanowionych przez polskie przepisy prawa oraz uzgodnienia międzynarodowe. Dlatego od dłuższego czasu skupujemy złom węglikowy, aby przez to zapobiec zanieczyszczaniu środowiska.

Działaj teraz! Chroń swoje środowisko!

Włączając się do walki o środowisko naturalne Sandvik Coromant proponuje swoim klientom odbiór zużytych płytek oraz narzędzi z węglika spiekanego, a następnie przetworzenie ich w najbardziej przyjazny dla środowiska sposób. Program recyklingowy Sandvik Coromant to dostępna dla każdego klienta kompleksowa usługa składowania, skupu i przetwarzania zużytych płytek i narzędzi z węglika spiekanego.

W świetle coraz większej konsumpcji nieodnawialnych surowców naturalnych, to producenci stają się odpowiedzialni za ich oszczędne wykorzystywanie.

baildonit.pl - wszelkie prawa zastrzeżone.
responsive web design - i-systems.pl